Fara Melek

Ceruzka v Božích rukách

Urobte všetko, čo vám povie!“ (Jn 2,5)

Keď robíme všetko, čo nám Boh povie, stávame sa nástrojom v jeho rukách a on nás potom môže používať ako uzná za vhodné. Páči sa mi výrok Matky Terézie z Kalkaty: „Som ceruzka v Božích rukách.“ Keby ste videli trojročné dieťa s diamantom, určite by ste mu ho zobrali. Keby však držalo v ruke ceruzku, bolo by vám to jedno, pretože obyčajná ceruzka má veľmi malú hodnotu. Ak ju však vložíme do rúk veľkého a známeho maliara, stane sa dôležitou.

Raz sa po jednom madridskom námestí potuloval chlapček a žobral. Ako tak chodil a pýtal od ľudí drobné, náhodou narazil na muža, ktorým nebol nik iný ako sám veľký Picasso. Maliar chlapcovi povedal: „ Daj mi nejaký papier a ceruzku.“ Potom niečo na podaný papier načmáral, podpísal to a dal malému žobráčikovi naspäť so slovami: „Choď a predaj to.“ A tak sa zo žobráka stal boháč len preto, lebo čarbanicu zhotovil a podpísal slávny maliar. Preto nám Ježiš povedal, aby sme sa pokladali za neužitočný nástroj, napríklad taký, ako je obyčajná ceruzka. Len čo sa mu však dáme k dispozícii a urobíme, o čo nás požiada, stávame sa cennými.

Aj Mária bola takou ceruzkou v Božích rukách. Neurobila nič mimoriadne, len mu dovolila, aby ju používal podľa svojej vôle bez toho, aby mu kládla prekážky. V tom spočíva jej svätosť, v tom spočíva jej veľkosť.

img001

Najdôležitejšou vecou v živote nie je stvoriť majstrovské dielo, ale sám sa ním stať.

Spracované z knihy Elias Vella – Mária dokonalá žena

Vydavateľstvo Per Immaculatam, 2014

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code