40 dní – Pôstna príprava

Pozývame Vás zapojiť sa do projektu 40dni.sk , vďaka ktorému môžete aktívne prežiť pôstnú prípravu. Čakajú na Vás rôzne aktivity (kvízy, súťažné otázky, úlohy na každý deň, zamyslenia…) a ďalší hodnotný obsah.

Projekt 40dní spolupracuje s projektom Konferencie biskupov Slovenska s názvom ,,Pôst so Svätým Otcom“. Aj vďaka tomu návštevníci nájdu myšlienky pápeža Františka, ktorý nás v pôstnom posolstve povzbudzuje: „Drahí bratia a sestry, kiež počas tohto Pôstneho obdobia celá Cirkev je ochotná a zapálená vydávať svedectvo o evanjeliovom posolstve – posolstve lásky milosrdného Boha, nášho Otca, ktorý je pripravený každého objať v Kristovi – všetkým, ktorí žijú v materiálnej, morálnej a duchovnej biede. Podarí sa nám to však len do tej miery, do akej napodobníme Krista, ktorý sa stal chudobným a obohatil nás svojou chudobou. Pôstne obdobie je najvhodnejším časom na sebazapieranie; mali by sme sa sami seba pýtať, čoho sa môžeme vzdať, aby sme pomohli ostatným a obohatili ich našou vlastnou chudobou. Nezabúdajme na to, že skutočná chudoba bolí: bez tohto rozmeru pokánia žiadne sebazapieranie nemá význam. Nedôverujem almužne, ktorá nič nestojí a ktorá nebolí.“

Tohtoročná pôstna príprava sa bude venovať aj aktuálnej téme v Cirkvi na Slovensku, a to roku Sedembolestnej Panny Márie, ktorý sa práve začal. Prostredníctvom myšlienok a svedectva života Svätého Otca i Panny Márie sa môžete obohatiť, povzbudiť z evanjeliového posolstva a nadchnúť sa pre sebazapieranie.

logo-web