Fara Melek

Banská Štiavnica

28 odvážlivcov sa 27.10.2012 vydalo na výlet do Banskej Štiavnice. Napriek tomu, že počasie nám veľmi neprialo a celý deň nás sprevádzal dážď, z tejto soboty sme si odniesli viacero krásnych zážitkov a zhodli sme, že to určite stálo za to a že si to radi v budúcnosti zopakujeme. Aj keď proti lepšiemu počasiu protestovať nebudeme..
Prehliadku mesta sme začali pri Kostole sv. Kataríny, odkiaľ sme si to nasmerovali na Starý zámok. Prehliadka zaujala všetky vekové kategórie a aj v katovom dome sme sa vďaka M&P zasmiali. Najviac nás však zaujala expozícia „Kalvária v azyle“, na ktorú sme sa nevedeli vynadívať. Zachované originály z Kalvárie, ktoré predstavuje 17 vzácnych drevených reliéfov z kaplniek a plastík ukrižovaného Ježiša Krista a dvoch lotrov, 3 sochy z objektu žalára a 3 sochy plačúcich žien z Božieho hrobu nás úplne dostali.
Napriek lejaku sme dáždnikovým pochodom absolvovali i krátku prehliadku mesta (okruh okolo námestia), v rámci možností sme sa poobzerali po pamiatkach a presunuli sme sa opäť ku Kostolu sv. Kataríny, avšak tentokrát sme si to nasmerovali do pizzerii. Po krátkej pauze sme sa vydali v ústrety dobrodružstvu zvanom sfáranie do bane. Pozreli sme si krátky film o živote baníkov, navliekli na seba elegantné banícke plášte, nasadali prilby a hurá, vstúpili do štôlne Bartolomej. Nebudem preháňať, keď opäť napíšem, že zaujaté boli všetky vekové kategórie. Ak by sa náhodou chcel niekto začať nudiť, stačilo sadnúť do fúrika alebo za volant, alebo vliezť do vagóna, pokecať si s kamošom na sociálnom mieste, pokochať sa pohľadom na „mesiac“ alebo baníkov v „uniformách“. A úsmev bol na svete…
Verím, že si naozaj pripravíme ďalší výlet a rady odvážlivcov sa rozšíria…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code